PİMAŞ AÇMA

Pimaş Tıkanıklıkları Sebepleri?

tıkalı pimaş açma

Pimaşlar temiz suyun aktarılmasın da kullanılan suyun evinizin heryerine taşınmasında kullanılan plastik botulardıur. Bunun dışında birçok alanda da pimaş kullanılır bunlar; Kombilerin bile su hatlarında kullanılır ayrıca tuvalet, banyo, mutfak gibi alanlarda kullanılan atık ve temiz suların gidere taşınmasını sağlayan borulardır. Bu borular tıkanırsa ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Pimaş tıkanıklıklarının nedenlerinden bazıları ise; giderlere atılan peçeteler, tuvalet kağıtları, pedler, atık yağlar, saçlar ve sabun kalıntılarıdır. Bu tarz cisimler pimaş borusunun içinde erimez ve suyun tahliyesini engelleyerek tıkanmaya neden olur. Bunun dışında bina yapımı ya da daha sonra yapılan tadilat sırasında moloz ya da beton parçalarının kalması pimaşları kapatabilir.

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Pimaş tıkanıklığı yaşanması durumunda uzman kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Tıkalı alana gelen sıradan su tesisatçısı tıkalı alana basınçlı su vererek tıkanıklığı açmaya çalışabilir. Ama bu her zaman olumlu sonuç vermez. Hatta ters teperek olası zarar artabilir. Bu yöntemin yerine etkili ve hızlı çözümler için İstanbul Tesisat Kaçak Uzmanı firmamızı tercih edebilir bu sayede cihazla kısa sürede pimaş borusu tıkanıklığını açarak bu sorundan kurtulmuş olursunuz.

Tıkalı Pimaş Açmada Hangi Cihazlar Kullanılır?

Pimaş tıkanıklığı açmada cihaz kullanımı, boşu boşuna etrafın kırılmasına engel olmak ve işlemi kısa sürede bitirmektir. Bu sayede hem maddi hem de zaman açısından tasarruf etmiş olacaksınız.Tıkalı plastik pimaş borusunu açarken kullandığımız cihazlardan bazıları ise şunlardır;

  • 1. Kameralı Görüntüleme Cihazları
  • 2. Robot Cihazlar
  • 3. Sarmal Uçlu Makine

Pimaşların temizlenme işlemi

pimaş açma

Tıkalı alana kameralı cihaz gönderilir tıkanıklık sebebi tespit edilir. Tıkanıklığa neden olan cisim ya da kitle belli olduktan sonra giderin içerisine sarmal uçlu makine gönderilir. Sarmal uç sayesinde tıkanıklığa neden olan cisim ya çıkartılır ya da parçalanır. Bu sayede tıkanıklık açılır ve ardından kesin olarak emin olmak için gider içi yıkanarak temizlenir. Tıkanıklığa neden olan cismin boyunu ne kadar büyükse parçalaması da o kadar zor olacağı için, tıkanıklığı açmadaki sure uzayabilir fakat en fazla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Cihazla Kırmadan Pimaş Tıkanıklığı Açan Firma


İstanbul Tesisat Kaçak Uzmanı firması olarak profesyonel ekibimizle tüm İstanbul semt ve ilçelerine pimaş borusu ve gider tıkanıklığı açmada hizmet vermekteyiz.