TIKANIKLIK AÇMA

Giderlerde oluşan tıkanmalar?

Tıkanıklık Açma

Tuvalet, banyo lavabo çamaşır makinası gideri gibi pis suyun dışarıya atıldığı atık su giderlerine denir. Bu giderlerin tıkaması durumun da birçok problem oluşmaktadır. Elektrik hatlarına bile su gelebilmekte ve ciddi problemler oluşturmaktadır. Böyle durumlarda problemin derhal giderilmesi gerekmektedir. Tıkanmaların genel olarak nedeni özellikle tuvaletler de peçete ve hattın kaldırabileceğinden daha büyük çizimlerin gidere gönderilmesidir. Ev ve iş yerlerinde oluşabilen tıkanmalar özellikle iş yerlerinde kafe gibi sıkça kullanılan alanlarda oluşan tıkanmalar ciddi imaj zedelenmesi ve parasal olarak kayıplara firmanızın zarar etmesine sebep olacaktır.

Tıkanıklığı Nasıl Olur?


Gider hattının tıkanmasına neden olan bir çok sebep vardır. Ama hepsinin ortak noktası ise katı, sert ve gideri tıkayabilecek büyüklükte veya kapatacak türde bir yapıya sahip olmasıdır.

Mutfak gideri tıkanıklığı neden olan etkenler, lavaboya dökülen çay çöpleri, yemek çöpleri, kullanılmış atık yağlar olabilir. Tuvalet/Wc Tıkanmasına neden olan etkenler, ister alaturka isterse alafranga olsun gidere atılan, tuvalet kağıtları, pedler gibi suda erimeyen şeylerin atılması gideri tıkayabilir. Banyo gideri tıkanmasına neden olanlar ise, sabun artıkları, saçlar ve tüyler vs.

Gider tıkanıklığının bizim dışımızda olmasının sebepleri ise, tadilat ya da bina yapımı aşamasından kalan tuğla birikintileri, gder hattında çökmelerin yaşanması.Bunların dışında oluşabilen tıkanıklıklar ise şunlardır;

  • 1. Kanal tıkanıklığı
  • 2. Kanalizasyon tıkanıklığı
  • 3. Rögar tıkanıklığı

Giderlerim Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tıkalı pimaş açma

Giderlerinizden birisi tıkandığı zaman sorun çok ciddi değilse zatan yapacağınız ilk yöntem lavabo aç yöntemidir. Sorun büyük ve bu işlem yarar getirmediyse, tıkanmış giderlerin açılmasında uzman kişilerden yardım almanız gerekmektedir.Tıkanıklık Açma konusunda ekibimiz, robot cihazlarla kısa sürede tıkanıklığı bularak açıp, temizlemektedir. Profesyonel ve kurumsal olmayan firmalar tıkanıklık nedenini uzun sure bulamaz ve gereksiz yere kırıp dökme işlemlerine girer.

Gider Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Gider pimaş borularının açılması için öncelikle son teknoloji cihazların kullanılması gerekmektedir. Bu sayede gereksiz yerlerin kırılmasının önüne geçilir. Tıkanıklık açmada izlediğimiz yollardan biraz bahsedelim; Öncelikle bizi aradığınız andan itibaren kısa sure içerisinde adresinize profesyonel ekimiz gelecektir. Tıkalı gider tespit edilir ve işlem yapılacak olan gider hattına kameralı görüntüleme cihazı yerleştirilir Yerleştirilen kamera ile tıkanmış gider borusunun içi görüntülenir. Kameradan bakarak tıkanma nedeni belirlenir. Tıkanıklığa neden olan cismi veya kitleyi çıkarmak ya da yok etmek için sarmal uçlu makine gider hattı içerisine sokulur. Sarmal uç tıkanmaya neden olan cismi etkisiz hale getirir ve gider hattı açılır. Daha sonra giderin içi temizlenerek tam olarak açıldığından emin olunur ve sorun giderilmiş olur.

Tıkanıklık Açma Fiyatı Nedir?

Cihazla gider tıkanıklığı açma fiyatları, tıkanıklığın meydana geldiği yere ve problemin büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Sitemiz üzerinden bize ulaşarak detaylı bilgiyi alabilir merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz. İstanbul Tesisat Uzmanı olarak tüm İstanbul’a cihazla tıkanıklık açma işlemlerinde profesyonel ve kaliteli hizmet vermekteyiz.